Оқу-өндірістік жұмыс

Өндірістік оқыту және кәсіптік практика.

Оқу процесінде студенттердің өндірістік оқуы мен кәсіптік практикасы жетекші орындардың бірін алады. Практикадан өту барысында студенттерде негізгі білім, кәсіби машықтар мен дағдылар қалыптасады, озық ұйымдардың жұмысын зерделеу негізінде білімді кеңейту, тереңдету және жүйелеу жүреді.

Өндірістік оқыту студенттерге заманауи еңбек әдістерін, озық технологияларды игеруге және жұмыс жоспарында көрсетілген жұмыс мамандықтарының бірін алуға мүмкіндік береді.

Студенттердің кәсіптік практикасы оқу процесінің органикалық бөлігі және мамандарды еңбек қызметіне даярлаудың тиімді нысаны болып табылады

Практиканың барлық түрлерінің мазмұны мен ұйымдастырылуы жұмыс бағдарламаларымен реттеледі.

Өндірістік оқыту колледж шеберханаларында өтеді:

• слесарлық;

• токарлық;

• дәнекерлеу;

• монтаждық-демонтажной;

• қозғалтқыштарға техникалық қызмет көрсету және жөндеу;

• оқу СТО.

Практикалық дағдылар мен дағдылардың қалыптасу сапасы әр түрлі тәжірибелерден өту барысында жүзеге асырылады, олардың тиімділігіне байланысты:

• студенттің алған мамандығына немесе мамандығына қатынасы;

• колледж түлектерінің біліктілігі.

Кәсіптік практиканың негізгі мақсаты өндірісте сұранысқа ие жоғары білікті мамандарды даярлау болып табылады.

Для проведения профессиональных (производственных) практик заключены договоры с предприятиями и организациями города и области, определенными в качестве баз практик основными из которых являются такие предприятия как: РГП &лақұо;Казахавтодор», ТОО &лақұо;Костанайжолдары», ТОО &лақұо;Костанайдорпроект» СП ТОО АЦ КамАЗ, ТОО &лақұо;Автотрансервис», СТО &лақұо;Хындаі Аұто Костанаі», ТОО ПФ &лақұо;Кардинал», СТО &лақұо;Автостиль», ТОО &лақұо;Агротехмаш», СТО &лақұо;Техносервис», ОАО &лақұо;АгромашХолдинг», ТОО &лақұо;СарыаркаАвтоПром» СТО &лақұо;Тарлан», ТОО &лақұо;АБЗ плюс», СТО &лақұо;Автопланета», ТОО &лақұо;ВАН», ТОО &лақұо;Автодом», СТО &лақұо;Автомастер», ТОО &лақұо;Алтынсарино», ТОО &лақұо;Садчиковское», ТОО &лақұо;Опытное хозяйство» &лақұо;Заречное», ТОО &лақұо;Аманжол-Агро», ТОО &лақұо;СТ-Агро» и другие.

Колледж практиканың базасы болып табылатын кәсіпорындармен және ұйымдармен жасасқан шарттарда кәсіптік (өндірістік) практиканың барлық түрлерінің өтуін қамтамасыз етуге, жұмыс орнындағы қауіпсіз еңбек жағдайларына, жұмыстардың қауіпсіз жүргізілуін бақылауды жүзеге асыру нысандарына кепілдік беріледі, тараптардың міндеттері мен жауапкершілігі айтылады. Кәсіпорындармен және ұйымдармен жасалған шарттардан басқа, колледж тұрғылықты жері бойынша бекіту және жұмысқа орналастыру мақсатында басқа қаладан келген студенттердің практикасынан өту үшін орындармен қамтамасыз ету бойынша жеке шарттар жасасады.

Кәсіптік практиканы ұйымдастыру мынадай түрде жүзеге асырылады:

• алдын ала кәсіпорын басшылығымен тәжірибенің жоспар-кестесі келісіледі;

• шарт бір жылдан бес жылға дейінгі кезеңге 2 данада жасалады, кейіннен оның мерзімін ұзартады;

• кәсіпорын бойынша бұйрықпен студенттер тәлімгерге бекітіледі және кәсіпорыннан практикаға жауапты тұлға тағайындалады.;

• студенттер кәсіптік тәжірибе күнделіктерін жүргізеді;

• жұмыс кәсіптері топтарында практика барысын бақылауды өндірістік оқыту шеберлері жүргізеді, колледж топтарында практиканы колледж бойынша бұйрықпен практиканың әрбір түріне бекітілген Арнайы пәндер оқытушылары жүргізеді;

• практика аяқталғаннан кейін студенттер жоспар-кестеге сәйкес есеп тапсырады.

Практика барысында студенттердің бағдарламаны орындауын тексеруді өндіріс пен колледжден практика жетекшілері жүйелі түрде жүргізеді. Практиканы ұйымдастыру мен өткізудің барлық аспектілерін бақылау мен талдауды директордың оқу-өндірістік жұмыс жөніндегі орынбасары жүргізеді.

Студенттерді жұмыс орындарымен қамтамасыз ету 100% құрайды.

Колледж студенттерін практиканың барлық түрлеріне тұрақты қабылдайтын кәсіпорындар, жалпы алғанда, балалардың біліміне, олардың жұмысқа деген көзқарасына, сондай-ақ орындалатын жұмыстың сапасына қанағаттанады, мұны алғыс хаттар мен пікірлер дәлелдейді.

Кәсіптік практиканы аяқтағаннан кейін, жазғы демалыс кезінде, сондай-ақ колледжді бітіргеннен кейін қаланың көптеген кәсіпорындары біздің студенттерімізді жұмысқа қабылдайды. Жалпы, түлектерді жұмысқа орналастыру бойынша жұмыс Технологиялық және дипломалды практикадан басталады, онда практика жетекшілері одан әрі жұмысқа орналасу туралы келіседі.

№ 1304000 «Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)&raquo мамандығы бойынша студенттерге практикалық оқыту 6 компьютерлік кабинетте өтеді.

Кәсіптік практиканың сапасын арттыру үшін колледжде мамандықтар бойынша «консультативтік кеңестер» әлеуметтік серіктестер –жұмыс берушілермен бірге« дөңгелек үстелдер өткізіледі, олардың арасында біздің оқу орнымыздың түлектері де бар.