Техникалық бөлім

Мергенбаев Акылдос Айдарханович
Техникалық бөлім меңгерушісі
Mergenbaev_A_A@kkat.edu.kz

Техникалық бөлім-колледждегі ең алғашқы бөлім, және біз оның 1959 жылдан басталатын даңқты тарихымен мақтанамыз.

1201000 мамандығы бойынша студенттерді оқыту - Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану біліктіліктер 1201123 - Техник-механик бюджеттік және коммерциялық негізде, күндізгі және сырттай оқу нысандары бойынша жүргізіледі.

Негізгі жалпы білім беру базасында күндізгі оқу нысаны бойынша оқу мерзімі - 3 жыл 10 ай және жалпы орта білім беру базасында - 2 жыл 10 ай. Оқыту тілі-Орыс тілі.

1201000 мамандығының білім беру бағдарламасының мақсаты Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану - техникалық және кәсіптік білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының, үлгілік оқу жоспарлары мен бағдарламаларының талаптарына сәйкес жалпы және кәсіптік құзыреттерді қалыптастыру, сондай-ақ студенттердің шығармашылық белсенділігіне, жалпы мәдени өсуіне және әлеуметтік ұтқырлығына ықпал ететін жеке қасиеттерін: мақсаткерлігін, ұйымдастырушылығын, еңбексүйгіштігін, жауапкершілігін, дербестігін, азаматтылығын, этикалық құндылықтарға бейілділігін, толеранттылығын, еркіндігін дамыту. мақсатқа жетудегі табандылық;

Қазіргі уақытта осы мамандық бойынша 389 студент білім алуда

Мамандық бойынша топтар саны - 15

Бұл еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтар мен кәсіптердің бірі. Барлық жерде автокөлікті жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі кәсіпорынды жобалап, ұйымдастыра алатын, кез келген маркалы автомобильді сауатты диагностикалауды жүргізуге, анықталған ақауларды жоюға, автомобильге техникалық қызмет көрсетуді жүргізе алатын мамандар қажет. Осының бәріне студенттер өндірістік оқыту мен кәсіби өндірістік практикадан өту кезінде білім алады.

Техникалық бөлімде оқу беделді, қызықты және көңілді. Біздің студенттер әртүрлі олимпиадаларға, конференцияларға, көрмелерге және кәсіби шеберлік конкурстарына белсенді қатысып, сапалы білім алып қана қоймай, тәжірибе де алады. Техникалық бөлім оқытушыларының ұжымы Сізге еңбек нарығында сұранысқа ие жоғары білікті маман болуға көмектеседі.

1202000 мамандығының білім беру бағдарламасының даму тарихы «Тасымалдауды ұйымдастыру және көлікте қозғалысты басқару» 1961 жылдан басталады. Содан кейін мамандық атауы болды «Автокөлікпен тасымалдауды және коммерциялық қызметті ұйымдастыру», в 1993 году специальность переименована в1993 жылы мамандығы өзгертілді «Тасымалдауды ұйымдастыру және көлікте қозғалысты басқару».

1202000 мамандығы бойы «Тасымалдауды ұйымдастыру және көлікте қозғалысты басқару» қызметтің басым бағыттары: теориялық және практикалық дайындықтың жоғары сапасы, өңірдің қажеттіліктерін есепке алу, оқытудың практикалық бағыты, әртүрлі меншік нысанындағы ұйымдармен және кәсіпорындармен ынтымақтастық.

Колледж жұмыс істеген жылдар ішінде ондаған мың мамандар шығарылды, олар облыстың өндірістік саласының түрлі салаларында өздерінің кәсіби сапаларына қолданыс тапты және автокөлік кәсіпорындарының дамуына лайықты үлес қосты.

Техникум түлегі А. и. Парадович, Кеңес Одағының Батыры, көп жылдар бойы Қостанай қ. жолаушылар автобасқармасының басқарушысы болып жұмыс істеді.

Түлектер В.И. Агуреев Қостанай қаласында 2567 автоколоннаның бастығы болып жұмыс істеді, Дик г. г. – Қостанай ТЭП пайдалану бастығы, Дулимов К. М. – жолаушылар автобасқармасының экономикалық мәселелер жөніндегі басқарушының орынбасары.

Қазіргі уақытта, 1202000 мамандығы бойынша кадрлар даярлау «Тасымалдауды ұйымдастыру және көлікте қозғалысты басқару» күндізгі және сырттай оқу түрінде, негізгі жалпы білім беру базасында 3 жыл 10 ай оқу мерзімімен және жалпы орта білім беру негізінде жүргізіледі – 2 жыл 10 ай. Оқыту бюджеттік және коммерциялық негізде жүргізіледі. Оқыту тілі – орыс. Оқу курсын сәтті аяқтағаннан кейін бітірушіге біліктілік беріледі «техник» мемлекеттік үлгідегі диплом беріледі.

1202000 білім беру бағдарламасының мақсаты «Тасымалдауды ұйымдастыру және көлікте басқару (салалар бойынша)» -автокөлік қызметін жаңғырту, автокөлікте сервистік қызмет көрсетуді және қосалқы инфрақұрылымды ұйымдастыру және тасымалдау процесін ұйымдастыру, автокөлікте сервистік қызмет көрсету мамандарында автокөлік кешенін кадрлық қамтамасыз ету саласындағы кәсіби құзыреттерді дамыту арқылы жоғары білікті маманды қалыптастыру.

Қазіргі уақытта осы мамандық бойынша 93 студент білім алуда

Мамандық бойынша топтар саны-4