Заседание правового клуба «Заң әлемі»

Бүгін «Заң әлемі» құқықтық клубының кезекті отырысында киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері талқыланды.

Ақпараттық қызметтерге деректерді жинау, сақтау, өңдеу және беру үдерістері кіреді. Бұл бизнес саласынан бастап мемлекеттік басқаруға дейінгі түрлі өмір салаларында қолданылатын жеке және қоғамдық деректерді қамтиды.

Құқықтық және этикалық нормалардың маңыздылығы – цифрландыру жағдайында деректердің қауіпсіздігін, құпиялылығын және нақтылығын қамтамасыз етуде жатыр. Осы нормалардың сақталмауы деректердің таралуына, киберқылмыстарға және жалған ақпарат таратуға әкелуі мүмкін.

Ақпараттық қауіпсіздікті алдын алу мақсатында әлеуметтік желілер мен мессенджерлерді қолдану кезінде, түрлі сайттарға тіркелгенде жеке деректерді қорғау бойынша ұсыныстар берілді. Студенттер азаматтардың жеке деректерін қорғау шаралары туралы заңдармен танысты.

Сегодня на очередном заседании правового клуба «Заң әлемі» обсуждались актуальные вопросы обеспечения кибербезопасности.

Информационная деятельность охватывает процессы сбора, хранения, обработки и передачи данных. Это включает персональные и общественные данные, которые используются в различных сферах жизни, от бизнеса до государственного управления.

Важность правовых и этических норм заключается в обеспечении безопасности, конфиденциальности и точности данных в условиях цифровизации. Несоблюдение этих норм может привести к утечке данных, киберпреступлениям и дезинформации.

В целях профилактики информационной безопасности даны рекомендации о защите персональных данных при использовании социальных сетей и мессенджеров, при регистрации различных сайтов. Студенты ознакомились с законами о мерах защиты персональных данных граждан.