Заседание клуба правовых знаний «Заң әлемі».

Бүгін «Заң әлемі» құқықтық білім клубының алғашқы отырысы өтті. Кездесу барысында бірқатар мәселелер талқыланды. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес қызметінің басшысы Базарбаев В.Ж. сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар: сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға мүлдем төзбеушілікке қол жеткізу үшін мүдделер қақтығысының алдын алу және шешу туралы айтты.

«Заң әлемі» құқықтық білім клубының жетекшісі Ибраева Ш.К. Біріккен Ұлттар Ұйымы қабылдаған балалар құқықтары туралы Конвенциямен таныстырды, ол әрбір мемлекетте балалар құқықтары туралы заңның негізі болып табылады. Қазақстанда 30 жыл бұрын қабылданған балалар құқықтары туралы Конвенцияға сәйкес балалардың құқықтары айтылды. Құқықтық сауаттылықты дамыту және колледж студенттері арасында моральдық және этикалық стандарттарды тәрбиелеу мақсатында «Заң әлемі» клубының мүшелері студенттердің құқықтары бойынша өзекті мәселелерді талқылап, құқықтық көмек көрсетуді жоспарлап отыр.

Сегодня состоялось первое заседание клуба правовых знаний «Заң әлемі». В ходе заседание рассмотрели несколько вопросов. Руководитель антикоррупционной комплаенс-службы Базарбаев В.Ж. рассказал о мерах противодействии коррупции:  о формировании антикоррупционной культуры и предотвращении и разрешении конфликта интересов для достижения нулевой терпимости коррупционным правонарушениям. Руководитель клуба правовых знаний «Заң әлемі» Ибраева Ш.К. ознакомил с Конвенцией о правах ребенка принятой Организацией Объединенных Нации, которая является основой для приятия закона о правах ребенка в каждом государстве. Озвучены права детей согласно Конвенции о правах ребенка в Казахстане, которая была принята 30 лет назад. В целях развития правовой грамотности и воспитания моральных и этических стандартов среди студентов колледжа члены клуба «Заң әлемі» намерены обсуждать актуальные вопросы по правам студентов и оказывать юридическую помощь.