«Әдебиеттегі Отан тарихы» атты әдеби конференци

22 желтоқсанда кітапхананың оқу залында Қостанай облысындағы ақын-батырлар, жазушылар, ғұлама шешендердің музыкалық және әдеби шығармашылығы туралы «Әдебиеттегі Отан тарихы» атты әдеби конференция өтті. Оқушылар белгілі жыраулар Тәттіқар, Барақ батыр, Наурызбай, Досбол, Асаубайлар туралы мағлұмат алды.
Біз Ы.Алтынсариннің шығармашылығымен таныстық, студенттер «Қырғыз хрестоматиясының» құрылуы туралы және Ы.Алтынсариннің аудармалары туралы әңгімеледі. Ш.Уәлихановтың «Қошғарияға саяхат» шығармасынан үзінді тыңдадық. Оқушылар Б.Майлин, А.Байтұрсынов, М.Дулатовтың өлеңдерін оқыды. Спандияр Көбеевтің «Қалым» шығармасынан үзінді.
Қостанай жері ақын-жазушыларға бай, студенттер қазіргі заман жазушылары: Т.Әбдіков, С.Досанов, Ілияс Омаров, Ақылбек Шаяхмет, Жолбарыс Баязид, Иван Щербинин және Петр Черныш, ақын Николай Ковтун және т.б. шығармашылығымен танысты. .
Студенттер қостанайлық ақындардың өлеңдеріне жазылған әндерді тыңдады.
_____

22 декабря в читальном зале библиотеки прошла литературная конференция: «История Родины в литературе» о музыкальном, литературном творчестве акынов, батыров, писателей, ученых мастеров ораторского искусства Костанайской области. Студенты узнали об известных жырау Тәттікаре, Барак батыре, Наурызбае, Досболе, Асаубае.
Познакомились с творчеством И.Алтынсарина, студенты рассказали о создании «Киргизской хрестоматии», о переводах И. Алтынсарина. Слушали отрывок из произведения Ч. Валиханова «Путешествие в Кошгарию». Студенты читали стихи Б.Майлина, А.Байтурсынова, М.Дулатова. Отрывок из произведения Спандияра Кобеева «Калым».
Богата земля Костанайская поэтами и писателями студенты познакомились с творчеством более современных писателей: Т.Абдиковым, С.Досановым, Ильясом Омаровым, Акылбеком Шаяхметом, Жолбарысом Баязид, Иваном Щербининым и Петром Черныш, поэтом Николаем Ковтуном и др.
Студенты слушали песни, положенные на стихи Костанайских поэтов.