«Қазақстан тарихы, географиясы, әдебиетінің үздік білгірі» атты зияткерлік ойын

2023 жылдың 15 желтоқсанында Қостанай автомобиль көлігі колледжінде Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне арналған «Қазақстан тарихы, географиясы, әдебиетінің үздік білгірі» атты зияткерлік ойыны өтті. Іс-шараға 6 адамнан екі команда қатысты, қалғандары көрермендер болды. Ойын студенттерден құралған екі команда арасында өтті: 1МЧМ-4 және 1АС-49 тобы.
Интеллектуалды ойынның қорытындысы бойынша сыйлықтар үлестірілді:
1 орын – АС-49 тобының студенттері
ІІ орын – 1МЧМ-4 тобының студенттері
Кез келген ойында да жеңімпаздар мен жеңілгендер болды. Бірақ ойынның өзі қатысушыларда зейінділік, табандылық, есте сақтау, мақсатқа жетудегі табандылық сияқты өмірлік маңызды қасиеттерді дамытуға мүмкіндік берді.
Сонымен қатар, мұндай зияткерлік ойындар қарым-қатынас жасау қабілетін дамытады, логикалық ойлауға, өз іс-әрекетінің салдарын болжауға үйретеді. Интеллектуалды ойында табысқа ең алдымен адамның ойлау қабілеті, оның ақыл-ойы арқылы қол жеткізіледі.

15 декабря 2023 года в Костанайском колледже автомобильного транспорта прошла интеллектуальная игра: «Лучший знаток истории, географии, литературы Казахстана», посвященная Независимости РК. В мероприятии учавствовали две команды из 6 человек, остальные зрители. Игра проходила между двумя командами студентов: группа 1МЧМ-4 и 1АС-49.
По результатам интеллектуальной игры были распределены призовые места:
I место – студенты из группы АС-49
II место – студенты из группы 1МЧМ-4
Как и в любой игре, здесь были и победили, и проигравшие. Но сама игра дала возможность развить в участниках такие жизненно важные качества, как внимательность, усидчивость, память, настойчивость в достижении цели.
Кроме того, такие интеллектуальные игры развивают умение общаться, учат логически мыслить, предвидеть последствия своих поступков. В интеллектуальной игре успех достигается, прежде всего, за счет мыслительных способностей человека, его ума.