Очередная встреча с родителями Клуба общения

«Қостанай автомобиль көлігі колледжі» КМҚК-да Қарым-қатынас клубының ата-аналарымен кезекті кездесу өтті. «Отбасы және жасөспірім тәрбиесі» тақырыбы қаралды. Директордың тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары В.И. Закалюжный ата-аналар алдында кездесудің тақырыбын, оның өзектілігін атап өтті. Колледждің педагог-психологы Ш.Ш. Кожевина да тақырыптың маңыздылығын атап кетіп, осы кездесуге қатысушы спикер-қонақтарды таныстырды. «Сенімен Болашақ» РҚБ, психолыгы Арыстан Б. Қ. балалық шақты қорғау және оң тәрбие мәселелеріне баса назар аудара отырып, ата-аналарға өскелең ұрпақты тәрбиелеу туралы айтып берді. Зорлық-зомбылықтың алдын алу бойынша жағдайлар айтылды. Сондай-ақ, ата-аналар қауымы алдында  "Балалар-ата-аналар қатынастарындағы қақтығыс - проблема емес, норма, атты тақырырыпта  Synergy қоғамдық қорының психологы Т.В. Науменко сөз сөйледі. "Балаға зиян келтірмей жанжалдасуды қалай үйренуге болады? Ата-аналарымен жаттығулар өткізіліп, олар «Мен - айтқандарым» деп аталатын «Сен - айтқандар» атты тақырыпта, өз балаларымен қарым-қатынаста туындайтын даулы жағдайларды шешуде тәжірибе жинақтады.

В КГКП «Костанайский колледж автомобильного транспорта» 11.11.2023 прошла очередная встреча с родителями Клуба общения. Была рассмотрена тема «Семья и воспитание подростка».  Заместитель директора по воспитательной работе Закалюжный В.И. обозначил перед родителями тему встречи, ее актуальность. Педагог-психолог колледжа Кожевина Ш.Ш., также проговорила важность темы и представила гостей – спикеров участвующих в данной встречи. Психолог РОО Сенімен Болашақ, Арыстан Б. К. рассказала родителям о воспитании подрастающего поколения, с акцентом на вопросах защиты детства и позитивного воспитания. Проговаривались ситуации по профилактике насилия. Также перед родительской общественностью выступала психолог общественного фонда Synergy Науменко Т.В., которая с темой «Конфликт в детско-родительских отношениях – норма, а не проблема. Как научиться конфликтовать без вреда для ребенка?» С родителями были проведены упражнения, в которых они практиковались в перефразировании «Ты -высказывания» в «Я -высказывания», в решении спорных ситуаций, возникающих общении со своими детьми.