сабақ – сынақ "Мен немесе Отаным"

«Оқу колледжі» жобасы аясында 1Т-55 тобында сабақ – сынақ өткізілді. Оқушылар Василь Быковтың «Сотников» атты Ұлы Отан соғысы туралы оқыған әңгімесінен алған әсерлерімен бөлісті. Сабақ барысында барлық қатысушылар үшін «кінәлі немесе кінәлі емес» көзқарасы бойынша үкім маңызды болмады, өйткені шығарманың негізгі тақырыбы сатқындық тақырыбы болып табылады және бұл жағдайда екі пікір болуы мүмкін емес. «Айыпталушының» рөлін кейіпкер-сатқын емес, құбылыстың өзі ойнады. Сабақ соңында әр оқушы қандай қылмыс жасағанын негіздей отырып, өз үкімін айтты.
___

В рамках реализации проекта «Читающий колледж» в группе 1Т-55 был проведен урок-суд. Студенты делились своими впечатлениями по прочитанной повести о Великой Отечественной войне Василя Быкова «Сотников». Для всех участников при проведении занятия не был важен вердикт с точки зрения «виновен — не виновен», ведь центральной темой произведения является тема предательства, и в таком случае двух мнений быть не может. В роли «обвиняемого» выступил не столько герой-предатель, как само явление. По итогу занятия каждый студент вынес свой приговор, обосновав, какие же преступления были совершены.

#АВТОДОР #ПОТОМУЧТОМЫЛУЧШИЕ #ӨЙТКЕНІБІЗҮЗДІКТЕРМІЗ