Ғылым күні-2023

2023 жылдың 12 сәуірінде Қостанай автомобиль көлігі колледжінің базасында оффлайн және онлайн режимінде Қазақстандағы ғылым қызметкерлері күніне арналған «Ғылым және жастар: өзекті зерттеу мәселелері» атты халықаралық студенттік ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті. Бұл іс-шара Cisco Webex платформасында Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасының жетекшілігімен өтті.
Конференцияға Қостанай облысынан-64, Қазақстан Республикасынан-24, Ресей Федерациясынан-12 (Пермь химия-технологиялық колледжі, Кама мемлекеттік автомобиль колледжі, В.Д.Поташов атындағы техникалық колледж, Екатеринбург көлік құрылыс колледжі) колледж студенттерінің 100-ге жуық ғылыми жұмыстары ұсынылды.
Бұл іс-шараға сараптамалық комиссия ретінде әртүрлі білім беру ұйымдарының өкілдері шақырылды: Қостанай өңірлік университеті, Рудный қаласындағы қалалық тілдерді оқыту орталығы, ТжКБ әдістемелік кабинеті, ақпараттандыру және білім сапасын бағалау әдістемелік орталығы, «AгромашхолдингKZ» АҚ, «Allur» зауыты, «KamLitKZ» ЖШС ірі бизнес өкілдері, сондай-ақ облыс колледждерінің оқытушылары.
Ғылыми-практикалық конференцияның мақсаты-колледждер мен техникумдар студенттерінің ғылыми-зерттеу қызметінің шығармашылық бастамаларын өзектендіру.
Студенттердің конференцияға қатысуы басқа қатысушылардың деңгейіне қарап өз деңгейлерін бағалауға және оларды одан әрі дамытудың жаңа жолдарын қалыптастыруға мүмкіндік берді. Іс-шара өз деңгейінде өтті, өте мазмұнды, оқиғаларға, ұсыныстарға және талқылауларға толы болды. Ұйымдастырушылар миға шабуыл мен қызу пікірталас үшін кеңістік жасай алды. Эмоционалды түрде конференция өте шын жүректен, қонақжайлықпен және адамгершілікпен өтті. Бұл конференцияға қатысушылардан да, тыңдаушылардың да көзқарасынан сезілді.
Конференция нәтижесінде 36 жеңімпаз 1, 2, 3 дәрежелі дипломдармен және 24 студент «Ғылыми жаңалық», «Зерттеуші дарындылық» номинациялары бойынша, сондай-ақ «Allur» автомобиль зауыты әлеуметтік серіктестерінің ақшалай және естелік сыйлықтарымен марапатталды.. Қатысушыларға қатысқаны үшін сертификаттар берілді.
#АВТОДОР #ПОТОМУЧТОМЫЛУЧШИЕ #ӨЙТКЕНІБІЗҮЗДІКТЕРМІЗ