"Сыбайлас жемқорлықсыз ел"

Қостанай автомобиль көлігі колледжінде студенттерді құқықтық тәрбиелеу бойынша жұмыстың тиімді нысандарының бірі бірыңғай құқықтық білім күнін өткізу болып табылады.29 наурызда құқықтық білім күнінің мазмұны интернет-алаяқтармен, жалған ақша жасаушылармен байланыста болған жағдайда студенттердің қауіпсіздігін қамтамасыз етуге және студенттердің сыбайлас жемқорлыққа нөлдік төзімділігін қалыптастыруға арналған іс-шаралар болды. Құмар ойындарға және түрлі ставкаларға қатысу қаупі мәселелері қозғалды. Жоғарыда аталған проблемалардың алдын алу мәселелері бойынша студенттермен тікелей әңгімелесуді әлеуметтік педагогтер С. М. Перминов пен М. М. Ештаева, директордың ТЖ жөніндегі орынбасары В. И. Закалюжный топтарда "Сыбайлас жемқорлықсыз ел" фильмін көруді ұйымдастырды, одан кейін студенттермен сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің сингапурлық моделін және Қазақстанда осы зұлымдықты жою үшін олардың әдістерін қолданудың қолайлылығын талқылады. Сонымен қатар, күні бойы студенттер колледж фойесіндегі монитордағы профилактикалық роликтерді және сыбайлас жемқорлыққа қарсы тақырыптағы плакаттарды көре алды.
____

В Костанайском колледже автомобильного транспорта одной из эффективных форм работы по правовому воспитанию студентов является проведение единого дня правовых знаний.29 марта содержанием дня правовых знаний стали мероприятия посвященные обеспечению безопасности студентов в случаях контактов с интернет-мошенниками, фальшивомонетчиками и формированию у студентов нулевой терпимости к коррупции. Затронуты вопросы опасности участия в азартных играх и различных ставках. Непосредственные беседы со студентами по вопросам профилактики вышеуказанных проблем, проведены социальными педагогами Перминовым С.М. и Ештаевой М.М., зам. директора по ВР Закалюжный В.И. организовал в группах просмотр фильма «Страна без коррупции», с последующим обсуждением со студентами сингапурской модели борьбы с коррупцией и приемлемости применения их методов для искоренения этого зла в Казахстане. Кроме того, в течении дня студенты могли просматривать профилактические ролики на мониторе в фойе колледжа и плакаты на антикоррупционную тематику.
#АВТОДОР #ПОТОМУЧТОМЫЛУЧШИЕ