«ҒЫЛЫМ ЖӘНЕ ЖАСТАР: ЖАҢА ИДЕЯЛАР МЕН ШЕШІМДЕР» ғылыми-практикалық конференциясы

2022 жылдың 12 сәуір айында, Қостанай автомобиль көлігі колледжінде Қазақстандағы ғылым қызметкерлері күніне арналған "ҒЫЛЫМ ЖӘНЕ ЖАСТАР: ЖАҢА ИДЕЯЛАР МЕН ШЕШІМДЕР" өткізілді.

Жыл сайын Қазақстанда 12 сәуірде ғылыми орта өкілдерінің  кәсіби мерекесі – ғылым қызметкерлері күнін атап өтеді, сондықтан бүгін біз студенттерге белгілі бір міндеттерді шешуде, олардың іздеу нәтижелерін көрсету үшін ғылыми-практикалық конференция ұйымдастырылды.

Конференцияның мақсаты студенттердің ғылыми-зерттеу қызметінің шығармашылық бастамаларын өзектендіру және оларды ғылыми прогрестің қажеттілігін түсіну болып табылады.

Бағдарлама өте мазмұнды: пленарлық бөлім және секциялар бойынша жұмыстардан тұрады. Бүгін студенттер қазіргі заманның өзекті мәселелері, экономика, экология, қауіпсіздік техникасы, жаратылыстану-математикалық және гуманитарлық білім, техника салаларында және ақпараттық, инновациялық технологиялар бойынша өзекті жұмыстарын ұсынды.

Конференцияға 14 колледждің 63 жұмысы ұсынылды: Набережные Челны қаласынан - 10 жұмыс, оның ішінде В.Д. Поташов атындағы техникалық колледж 8 жұмыс, және Кама мемлекеттік автомеханикалық техникумы - 2 жұмыс ұсынды. Қазақстан Республикасынан барлығы 19 жұмыс, оның ішінде Ақтөбе қаласы - 9 жұмыс, Нұр-сұлтан қаласы – 6 жұмыс, Көкшетау қаласы-2 жұмыс, Павлодар қаласы-2 жұмыс жіберді. Қостанай облысынан 34 жұмыс.

Студенттердің жұмыстарын төменде аталған әділқазылар алқасы бағалады: Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының әдістемелік түріндегі ұйымдардағы Инновациялық процестерді дамыту секторының меңгерушісі  Исмагиловой М.А; Қостанай инженер-экономикалық университеті Кәсіпкерлік колледжі директорының орынбасары Тшанов Ж.М.; Қостанай инженер-экономикалық университеті Кәсіпкерлік колледжі әдіскері Мамитанова Л.К.; «Тілдарын» облыстық тілдерді оқыту орталығының басшысының орынбасары Талапова Г.М.; «СарыарқаАвтоПром» ЖСШ кәсіби дайындық орталығының бас маманы Неспаев А.А.; «KamLit» ЖШС жобасының басшысы Потапов П.М.;  «Сургут политехникалық колледжі»АМ аға әдіскері Макаров В.В. Құрмет демалыстағы Қостанай автомобиль көлігі колледжінің педагогтері Агатаев К.М., Фисенко А.Ю., Банникова Е.Н., сондай-ақ Ақтөбе автомобиль-жол колледжінің арнайы пәндер оқытушылары Абимолдина Ж.А, Казмагамбетова С.У., Туремуратова Г.У. шақырылды.

Конференцияның нәтижесі бойынша 20 жеңімпаз 1-ші, 2-ші, 3-ші дәрежелі  дипломдармен марапатталды. 20 студент төрт номинация бойынша арнайы дипломдарға ие болды. Жеңімпздарға  «СарыарқаАвтоПром» ЖШС әлеуметтік серіктесіміз сыйлықтар табыс етті.

12 апреля 2022 года в Костанайском колледже автомобильного транспорта проведена научно-практическая конференция «НАУКА И МОЛОДЕЖЬ: НОВЫЕ ИДЕИ И РЕШЕНИЯ», посвященная Дню работников науки в Казахстане. Цель конференции: актуализация творческих инициатив научно-исследовательской деятельности студентов и их понимание необходимости научного прогресса. Программа была насыщена: пленарная часть, где были представлены исторические видеоматериалы развития науки в Казахстане и работа по секциям. Студенты представили работы по актуальным проблемам современности, экономики, экологии, технике безопасности, естественно-математическим и гуманитарным знаниям, технике и информационных, инновационных технологий в современном производстве. На конференцию было представлено 63 работы из 14 колледжей: г. Набережные Челны - 10 работ, в том числе Технический колледж им. В.Д.Поташова представил 8 работ и Камский государственный автомеханический техникум - 2 работы; Республики Казахстан всего 19 работ, в том числе г. Актобе - 9 работ, г Нур-Султан - 6 работ, г. Кокшетау – 2 работы, г. Павлодар -2 работы; Костанайской области - 34 работы. Работы студентов оценивали компетентное жюри в составе: Исмагиловой М.А - заведующей сектором развития инновационных процессов в организациях ТиПО методического кабинета Управления образования акимата Костанайской области, преподаватель общеобразовательных дисциплин, Тшанова Ж.М., заместителя директора КИнЭУ, Мамитановой Л.К., методиста Колледжа предпринимательства КИнЭУ, Талаповой Г.М., заместителя руководителя областного центра обучения языкам "Тілдарын", Неспаева А.А., главного специалиста Центра профессиональной подготовки ТОО «СарыаркаАвтоПром», Потапова П.М., руководителя проекта ТОО «KamLit», Макарова В.В., старшего методиста АУ «Сургутский политехнический колледж». Были приглашены педагоги Костанайского колледжа автомобильного транспорта, находящиеся на заслуженном отдыхе Агатаев К.М., Фисенко А.Ю., Банникова Е.Н., а также преподаватели специальных дисциплин Актюбинского автомобильно-дорожного колледжа Абимолдина Ж.А, Казмагамбетова С.У., Туремуратова Г.У. По итогам конференции 20 победителей были награждены дипломами 1, 2, 3 степени и 20 студентов были отмечены по четырем номинациям, а также призами от социальных партнеров ТОО «СарыаркаАвтоПром». Участникам были выданы сертификаты за участие.