Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай автомобиль көлігі колледжі»КМҚК-ны «Кәсіби сынамалар» өткізілді

2021 жыл 30 қазан

Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының  «Қостанай автомобиль көлігі колледжі»КМҚК-ны  «Кәсіби сынамалар» өткізілді

Қарқынды өзгеретін жағдайларда оқушыларға өз бетінше бағдарлану және саналы түрде мамандық таңдау үшін қажетті кәсіби құзыреттілікті қалыптастыру және дамыту мақсатында біздің колледж базасында Кәсіптік оқыту бойынша Оқу орталығы «Кәсіби сынамалар» өткізді.

Арнайы пәндердің білікті оқытушылары және өндірістік оқыту шеберлері Базарбаев В.Ж., Мащенко С.А., Ерунов А.С., Кичкайло Д.Л. жоғары курс студенттерімен бірлесіп оқушыларды геодезиялық аспаптармен жұмысты ұйымдастыру негізінде, қарапайым электр тізбектерін құрастыру және «Білгір» электронды конструкторын пайдалана отырып электр шамаларын өлшеу, «Автомобильді қабылдау-тапсыру актісі» құжатын толтыра отырып, автомобильді тексеру бойынша практикалық тапсырмаларды орындау арқылы мамандықтармен, қызметкерлер еңбегінің мазмұны мен сипатымен таныстыру үшін қолайлы жағдайлар жасады.

Кәсіби сынамаларды жүргізу нәтижесінде оқушыларда кәсіби қызметтің нақты саласында кәсіби білім, білік, дағды, практикалық жұмыс тәжірибесі қалыптасты.

Аталған іс-шараға «№11 Орта мектеп» КММ-нің және «№5 Орта мектеп» КММ-нің 9 сыныптарынан 40-қа жуық оқушы қатысты.

3Т-46 тобының студенттері – Цой Владислав, Емельянов Иван, Калиев Ернар, Мұстафин Санжарды ерекше атап өткім келеді, олар іс-шара барысында «Кәсіби сынамалар» бағыттары бойынша оқушылармен бірге жүрді.

30 октября 2021г

в КГКП «Костанайский колледж автомобильного транспорта» УОАКО

были проведены «Профессиональные пробы»

В целях формирования и развития профессиональных компетенций, необходимых школьникам для самостоятельной ориентации и осознанного выбора профессии в динамично меняющихся условиях, на базе нашего колледжа учебным центром по профессиональному обучению проведены «Профессиональные пробы».

Квалифицированные преподаватели специальных дисциплин и мастера производственного обучения Базарбаев В.Ж., Мащенко С.А., Ерунов А.С., Кичкайло Д.Л. совместно со студентами старших курсов создали благоприятные условия для ознакомления школьников с профессиями, содержанием и характером труда работников на основе организации работы с геодезическими приборами, через выполнение практических заданий по сборке простейших электрических цепей и измерения электрических величин с использованием электронного конструктора «Знаток», осмотра автомобиля с заполнением документа «Акт приёма-передачи автомобиля».

В результате проведения профессиональных проб у школьников сформировались допрофессиональные знания, умения, навыки, опыт практической работы в конкретной сфере профессиональной деятельности.

В данном мероприятии приняли участие около 40 школьников 9 классов КГУ «Средняя школа №11» и КГУ «Средняя школа №5».

Особо хотелось отметить студентов группы 3Т-46 – Цой Владислава, Емельянова Ивана, Калиева Ернара, Мустафина Санжара, которые на протяжении всего мероприятия сопровождали школьников по маршрутам «Профессиональные пробы».

Заведующая РУЦ ПО

Климова С.В.