«Ана тілім-айбыным »

Қостанай   автомобиль  көлігі  колледжінде 12  қазан  күні  1 курс студенттері арасында  «Ана  тілім-айбыным » атты  мәнерлеп  оқу  сайысы  өтті.  Сайыс қазақ тілі мен әдебиеті пәні оқытушылары- Досанова  Кенжегүл Нұрмұханқызы, Нұржанова Гүлмир  Қарсаққызы, Ниязбекова  Зияда  Әміржанқызының  ұйымдастыруымен  өткізілді.

Мәнерлеп оқу сайысының  мақсаты:  білім алушылардың  мемлекеттік  тілі-мізді  сүюге, тілдің  мәртебесін  биік  көтеру, өлеңді  мәнерлеп  оқу  дағдысын  қалыптастыру және  арттыру.

Мәнерлеп оқу сайысы екі бөлімнен тұрды:

1. Өлеңді жатқа   мәнерлеп, нақышына келтіре оқу;

2.Берілген өлеңді   білім алушының түсініп, мәнерлей оқи білуі.

Мәнерлеп оқу сайысының  ережесі: білім алушының  жүріс-тұрысына, сахна-дағы  мәдениетіне, дауыс мәнері мен  ырғағына  назар аудару.

Мәнерлеп оқу сайысына  колледждің  1 курс  студенттері  белсене  қатысты. Сайыстың   бірінші кезеңінде:Смышляева Юлия- 1ОП-19 тобы,Остап Роман-1ОП-19,Федотов  Никита-1С-54,Бийсенова  Аружан-1С-54,Стреллева  Кристина,  Мороз  Артем-1С-54,Өмірбекова  Айсұлу-1С-54,Нурушев  Ильяс-1Д-18, Чеканов  Дмитрий-1Т-44 белсене қатысып,өлеңді нақышына келтіре мәнерлеп оқыды. Сайыстың екінші кезеңінде 1АС-38 тобы студенттері- Полунин Артем, Мукашев  Арон, Аскеров  Қанат,Величко  Дмитрий, Сапарғалиев  Бекзат,Ибраев  Әлішер, Кулибаба Андрей  өлеңдерді  мәнерлеп  оқып, тіл туралы  викторина сұрақта-рына   дұрыс  жауап  берді. Осы сайыста өлеңді  жатқа  айтып, көрермендердің  қошеметіне бөленген студенттер: Чеканов Дмитрий-1 орын, Смышляева Юлия,Стреллева  Кристина -2орын, Мороз  Артем, Федотов  Никита 3 орынға  ие болды.  Музыкалық  үзілісте қазақша  әндер  тыңдалып, өлеңдер айтылды. Кулибаба Андрей,Величко  Дмитрий, Полунин  Артем-бұл студенттер алғыс хатқа ие болды. Нурушев  Ильяс,Бийсенова  Аружан, Өмірбекова  Айсұлу, Остап Роман-үздік мәнерлеп оқу  шебері номинациясын иеленді. Мәнерлеп оқу сайысы өз мәресіне жетті. Сайыс қызықты да көңілді  өтті.