Қостанай қаласы және Қостанай облысы орта мектептерінің 7-9 сынып оқушыларымен бірыңғай сабақ

Бірнеше  жылдан бері колледждерде  жоғары курс студент-теріне  арналған «Кәсіпкерлік  қызмет негіздері» факультативтік  курсы өткізілуде.Жас ұрпақты шағын  және  орта  бизнес негізде-рімен  таныстыру,балаларда бастаманы дамыту мақсатында.                            2021 жылғы 18 наурызда  Қостанай  облысы  орта  мектептерінің  7-9  сынып  оқушыларымен «Кәсіпкерлік  ойлау  және  тайм-  менеджмент тақырыбы бойынша бірыңғай онлайн-сабақ өткі-зілді.Қостанай  автомобиль  көлігі  колледжінің «Кәсіпкерлік қыз-мет негіздері» курсының оқытушысы Бибик Виктория мектеп оқушыларымен « Кәсіпкер деген  кім?», «Бұл қарапайым адамдардан несімен ерекшеленеді?», «Кәсіпкердің қандай қасиеттері бар? », «Кім кәсіпкер бола алады және өз уақытын қалай сауатты басқара алады? »  деген  сұрақтарды  талқылады.

Балалар кәсіпкердің өзіне тән оң сипаттамалары бар «портретін» жасады. Біз кәсіпкер үшін қандай қасиеттер қарсы екендігі туралы ойладық. Олар кәсіпкер болу қабілетінің көрсеткіші болған сұрақтарға жауап берді. Тайм-менеджменттің негізгі қағидалары, Эйзенхауэр матрицасы туралы білді. Уақытты тиімді басқару, маңыздылығы мен жеделдігі бойынша басымдықтарды қалай қою керектігі туралы бейнероликті тамашалады. Іс-шара түсінікті және мазмұнды өтті.

Уже несколько лет в колледжах проводится факультативный курс для старшекурссников «Основы предпринимательской деятельности». С целью ознакомления подрастающего поколения с основами малого и среднего бизнеса, развития в детях предпринимательской инициативы. 18 марта 2021 года был проведен единый онлайн-урок со школьниками 7-9 классов средних школ Костанайской области по теме «Предпринимательское мышление и тайм-менеджмент». Преподаватель курса «Основы предпринимательской деятельности» Костанайского колледжа автомобильного транспорта Бибик Виктория обсудила со школьниками вопросы: «Кто такой предприниматель?», «Чем он отличается от обычных людей?», «Какими качествами обладает предприниматель?», «Кто может стать предпринимателем и как грамотно управлять своим временем?».

Ребята составили «портрет» предпринимателя с присущими ему положительными характеристиками. Размышляли какие качества противопоказаны предпринимателю в бизнесе. Отвечали на вопросы, которые являлись показателем способности быть предпринимателем. Узнали об основных принципах тайм-менеджмента, матрице Эйзенхауэра. Просмотрели видеоролик как эффективно управлять временем, как расставлять приоритеты по степени важности и срочности. Мероприятие прошло насыщено и содержательно.